DuyurularSistemik Aile Dizimi Uygulaması

 

Merhabalar, 

9 Aralık Cumartesi ve 17 Aralık Pazar günleri sizleri Sistemik Aile Dizimi Programıma katılmaya davet ediyorum.

Bu iki güne ayrı ayrı katılabilir ya da ikisine de kayıt olabilirsiniz. Her iki günün birer teması var… 

Açıklamaları okuyarak ve başvuru formlarını inceleyerek kaydınızı kesinleştirme detaylarına ulaşabilirsiniz. 

Bir arada olmak ve görüşmek dileğiyle. 

 

 

9 Aralık Cumartesi Kayıt Formu

 

 

 

Bu çalışmalarda sistemik yaklaşımla hem kişisel hem de aile klanınızdan aktarılmış problemlerinizi fark edebilir,  bunların barındırdığı güçlere kapı açabilirsiniz. İyileşmenin önündeki engelleri grup dinamiğinin desteği ile aşabilirsiniz. 

 

 17 Aralık Pazar Kayıt Formu 

 

İnsan, gözleriyle gördüklerini, zihnindeki kayıtlarla algılayarak hayatı okur.  Artık bu okumaya epigenetik kayıtlarımızın da eşlik ettiğini biliyoruz. Sadece görerek şahit olduklarımızın değil aldığımız kokuların, dokunma yoluyla beden hafızamızda biriktirdiklerimizin, işittiklerimizin de bu kayıtlarda yeri var. Sezgilerimiz ve bilinçdışından gelen kayıtların da hayatı okumamıza katkı sunduğunu öğreniyoruz.

İnsan, hayatı okuyarak, kendini tanıyarak kendisinin en iyi haline iyileşme yolculuğunda ilerliyor ve  “iyileşme” gerçekten de bir yolculuğa benzer. Nasıl yolculuğa çıkmadan önce gideceğimiz rotayı belirler ve onun gerektirdiklerine hazırlanarak ilk adımı atarız işte iyileşme süreci de bizden, bilinçdışının üzerimizdeki etkisinin farkındalığına hazır olmamızı ister.  

Sistemin üzerimizdeki etkisini fark ettiğimizde kaderimizin  bize düşen, bizim yaratımımız olan kısmına etkimizi görürüz ve buna dair sorumluluğu almak ise bizim seçimimizdir. 

Yaşamımızın kahramanı biziz! 

Sistemik Aile Dizimi çalışmasına dair 

Hepimiz bir Sisteme doğduk, sisteme görünmez bağlar ile bağlıyız. Hiç adını bile  bilmediğimiz atalarımıza gizli bir sadakatle bağlıyız. Sistemik Aile Dizimi işte bu bağları görünür kılmak için çalışan yaşamdaki pek çok düzlemde iyileşme sürecine, gerçek potansiyelinize giden yolda ilerlemenize yardım edebilecek bir yöntem. 

Bu yöntemin desteği  ile aile, iş ortamları gibi sistemler üzerine çalışabiliyoruz. Bilen alanda kendini gösteren yanıtlara ulaşıyoruz: iç görü, temas, anlayış, şifa süreçlerinde öz farkındalık oluşuyor. Sistem dizimi bize, yaşama dair algımızın özünde neyin ve nelerin yattığını gözlemleme olanağı sunuyor. 

‘Bilen Alan’ -morfogenetik alan- ve temsilciler aracılığı ile çalışmak bugünün ihtiyaçlarına ulaşmamıza yardım ediyor. Bu yöntemin deneyimlemeden anlaşılabilmesi kolay değil. Danışan veya temsilci olsun tüm katılımcıların kendileri için bir niyet ile gelmeleri herkesin yeni farkındalıklara ulaşabilmelerine olanak sağlıyor. Bu çalışma alanında danışan ya da temsilci herkesin eşit katılımcılar olduklarını, kendilerini izleyici gibi hissetmemelerini önemsiyorum. Böylelikle güvenli bir alan oluşmasına birlikte katkı sağlıyoruz ve zihnin kendince kurguladığı çözümlerden uzaklaşarak alanın bilgeliğine teslim oluyoruz. 

Çalışmanın süresi kapsamında herkesin “danışan” rolünde olması  taahhüt edilmez ancak temsilciler, danışan olanlar ve alanda o sırada bulunan herkes bu süreçten eşit biçimde yararlanmaktadır. (DGSF- Alman Sistem Dizimcileri Birliğinin etik ilkeleri herkesin eşit katılımcı olarak bulunmalarını önerir.)

 

Sistem dizimleri çalışmasına katılanlar görmektedir ki; kimse bir farkındalık kazanmadan gitmemekte, ancak bunun için öncelikle probleminize dair kabul edegeldiğiniz tanımların ötesine uzanmanız gerekmektedir.

Ayrıca sistem dizimleri fenomenolojik bir yöntem olarak terapi gerektiren süreçlerde ihtiyacı tanımlama ve problem çözümü için çok etkili bir yöntem olarak işlev görüyor.  Bu fenomenolojik süreç geçmiş, şimdi ve geleceği bir arada deneyimlediğiniz zamandan ve mekandan bağımsız bir alanda çalışıyor.

İyileşme dediğimiz sürecin fiziksel, ruhsal, sistemik ve manevi boyutlarında çalışmak hali hazırda mümkün iken, sistemik boyutu ve epigenetik bilgileri dahil ettiğimizde tüm ailenin iyileşme yolculuğuna katkı alıyoruz. Sema İlhan’ın Sistemik Dizimi’ne aynı aileden kişiler, eşler birlikte katılabilir, ancak buna öncelikle “siz”in karar vermenizi tavsiye ediyoruz. 

Detaylı bilgi ve başvuru için kayıt formunu doldurmayı unutmayın. Diğer sorularınız için 0552 203 44 64 numaralı telefona başvurabilirsiniz. 

 

Çalışma İzmir Balçova’da başvurunuz sonrası size iletilecek olan adreste gerçekleşecek.

 

Sevgiyle görüşmek dileğiyle

 

ŞİMDİYİ VE GELECEĞİ SADECE GEÇMİŞİ İLE BARIŞIK OLANLAR YAŞAR…