RÜYALAR

Rüyalar bize her gün gelen mesajlar olarak dikkatle okunmayı hak ederler. Birçok kadim gelenek, inanç sistemlerinin rüyaları izleyerek kişilere önerileri vardır. Fakat rüyaları tanımlayabilmek o kadar kolay değil, çünkü ortak semboller dünyası olsa da her insanın kendi içsel bir coğrafyası da vardır. O zaman diliminde yaşadıkları geçmiş yaşantıları ile etkileşen içsel bir dünyası vardır. Çok farklı rüya çeşitleri vardır. Ancak her türlü rüyalarınız çok önemlidir. Sürekli kayıt tutmayı unutmayın.

Rüyalar hem psikoterapinin hem de Homeopatinin çalışma alanında önemlidir. Danışanın özü rüyalar aracılığı ile bilgiler vererek, şifa yolculuğuna yardım eder. Öte yandan manevi anlamda rüyalar kişinin uyanış yolculuğunun, öze dönüşünün simyasal bir rehberi olarak çok önemlidir.

Kadim bilgiler Budizm, Sufizm, Tibet Budizmi gibi rüya alanına verdikleri önemi çok tanınmış öğretiler, yollar vardır. Yine de rüya ayak üstü, kitaplardan bakarak yorumlanacak bir konu da değildir.

Şimdilik rüyalarınızı kaydeden bir defteriniz olmasını ve yaşadığınızı renk, yön, duygu vs tüm detayları ile kaydetmenizi önerebilirim. Önemsendikçe daha çok içsel bağlantılarınız güçlenir. Böylelikle kendi coğrafyanızı tanımaya başlarsınız. O zaman dair yaşadığınız olayları da not etmeli, uyandığınızda hangi duygu içindeydiniz? Gözlemlemelisiniz.

Bu dünyanın bir illüzyon, asıl yaşamın rüyalarda olduğunu söyleyen kadim bilgileri önemseyelim. Gerçek benliğimize giden yolun rüyalardan da geçtiğinin farkında olarak, yaptığımız çalışmalarda, bu bilinçle, yeri geldiğinde mesajı anlamaya birlikte çalışabildiğimizi not edelim,

Bir gün rüyalarınız gerçek olsun….

Birlik, huzur ve sevgi yeryüzüne hakim olsun.