Bowenwork veya Bowtech olarak da adlandırılan Bowen terapisi, beden üzerinde elle yapılan bir çalışmadır. Avustralya’da Tom Bowen tarafından geliştirlmiş ve  oradan yayılmıaştır. Özellikle fasya sistemi üzerinde çalışır ve  bedensel , ruhsal traavmalar, zihinsel aşırı gerilimin bednde yolaçtığı durumlarda etilidir. Lenfatik drenaj, detoks, kas iskelet sisteminin yeniden hizalanması vs gibi pek çok alana katkı yapar. Ağrıyı hafifletmek için tüm kaslarınızı ve organlarınızı kaplayan yumuşak doku olan fasyayı nazikçe germeyi içerir. Yani bir travma, kaza, operasyon, ruhsal gerilim ile düzeni bozulmuş olan kaslar üzerindeki büyük bir elektromanyetik ağ olan fasia sistemini düzenler.
Spesifik olarak, bu terapi şekli hassas ve nazik, dönen el hareketlerini kullanır. Bu hareketler kaslar, tendonlar ve bağlar ile etraflarındaki fasya ve deri üzerinde odaklanır. Buradaki fikir, sinir sistemini uyararak ağrıyı azaltmaktır, detoks ve lenf drenajonı başlatmaktır.
Boweni’i uygulayan terapistlerin ve benim en sevdiğimiz ise;, otonom sinir sistemine etki ederek gevşemeyi sağlamasıdır. Sempatik sinir sistemini (savaş ya da kaç tepkinizi) engellediği ve parasempatik sinir sistemini (dinlenme ve sindirme tepkiniz) aktive etttiği terapi anında gözlenmeye başlanır.
Siz gevşediğinizde iyileşmeyi düzenleyen tüm sistemler düzgün işlemeye başlar.

Bedenin Homeopatisi

Probleminiz için danışın ve başlangıçta en azından 3 seans alarak deneyimleyin. Bu şekilde size olan etkisini gözlemleriz.
Avrupa’da pekçok ortopedist ve beyin cerrahı bu tekniği ameliyatlarını azalttığı için öğrenmeye başladıklarını ve daha az ameliyat yaptıklarını söylüyorlar.
Tipik bir seans 40 dk-1 saat arası sürer, başlayan çalışma 10 güne kadar devam eder ve biz 5 gün ile 10 gün arasında yeni seansı yapabiliriz.
Bedenin homeopatisi olarak ta adlandırılan bu yöntem, son derece nazik, yan etkisiz, ve bütüncül çalışan bir yöntemdir.